q
Які етапи можна виділити у посиленні фундаментів
16138
post-template-default,single,single-post,postid-16138,single-format-standard,bridge-core-3.0.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_470,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Посилення фундаменту: технології, ключові правила, етапи

Осідання ґрунту, будівельні помилки, іноді просто вік послаблюють здатність фундаменту, що несе. Він більше не витримує навантаження від розташованої на ньому будівлі, тому відбувається масоване руйнування, і стіни в будинку йдуть тріщинами. Без укріплення фундаменту не обійтись.

Технології

Існує кілька технологій посилення фундаменту. Вибір залежить від типу ґрунту, особливостей самої будівлі та інших факторів.

  1. Шпунтування. У ґрунт вбиваються вертикальні сталеві шпунти або палі. Вони створюють додаткову підтримку для фундаменту, особливо у випадках м’яких та нестійких ґрунтів.
  2. Глибоке закладання паль. Довгі палі забиваються глибоко в ґрунт до стійкого шару. Це посилює несучу здатність фундаменту.
  3. Ін’єкції ґрунту. Впровадження спеціальних складів або розчинів у ґрунт з метою покращення його характеристик.
  4. Ґрунтозамінники. Заміна нестійкого грунту більш міцним матеріалом підвищення несучої здатності.
  5. Тригери. Під фундаментом встановлюються металеві конструкції, які з’єднуються із основою. Це створює додаткову підтримку та запобігає осіданню.
  6. Мікрофундаменти. Мініатюрні палі створюють надійну основу для невеликих конструкцій чи ділянок фундаменту.

Правила та етапи

При посиленні фундаменту необхідно використовувати геотекстиль для надійного відокремлення один від одного різнорідних матеріалів. Також геотекстилем можна трохи посилювати конструкцію.

Погано гідроізольований фундамент набирає вологу з ґрунту та деформується. Погано гідроізольовані стіни тягнуть воду вже з фундаменту, результат той самий. Щоб посилений фундамент не розвалився, гідроізоляція є обов’язковою.

Які етапи можна виділити у посиленні фундаментів?

  1. Інженерні винаходи. Проведення детальних досліджень для визначення стану ґрунту, причин осідання та визначення оптимальних методів посилення.
  2. Визначення причини проблем. Виявлення чинників, які призвели до посилення.
  3. Вибір способу посилення. Залежно від характеристик ґрунту, типу фундаменту та причини проблеми вибирається відповідний метод посилення.
  4. Розробка проекту. На основі результатів досліджень та обраного методу проводиться розробка інженерного проекту посилення фундаменту.
  5. Очищення фундаменту. Підготовка робочої зони.
  6. Власне зміцнення.
  7. Контроль та моніторинг. На тріщини, що є в стінах і фундаменті, встановлюються маяки. Якщо протягом тривалого часу маяки не руйнуються, ціль робіт виконана: фундамент стабілізувався.
  8. Завершальні роботи. Відновлення поверхні, ландшафтні роботи тощо.
No Comments

Post A Comment