q
Як побудувати будинок із газобетону: основні правила
16202
post-template-default,single,single-post,postid-16202,single-format-standard,bridge-core-3.0.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_with_content,width_470,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Технологія будівництва з газобетону: правила та поради

Технологія будівництва з газобетону: правила та поради

Газоблоки — перевірений матеріал, і технологія будівництва відпрацьована давно. Від будівельників не потрібно нічого надприродного, треба лише дотримуватись інструкції. Якщо все зроблено правильно, будинок буде міцним, теплим та комфортним. Для прикладу варто подивитись проекти на https://ua.dom4m.com.ua/ – це зразки, еталон, на який варто орієнтуватися. А також основа майбутнього будівництва, адже будинок без проекту зробити неможливо.

Правила

Газоблоки – матеріал, який легко вбирає вологу. Потрібна особливо ретельна гідроізоляція фундаменту. Зовнішня обробка обов’язкова, причому вона повинна бути паропроникною. Відмінні варіанти – тепла штукатурка та вентильований фасад.

Перший ряд блоків треба укладати на ліжко із цементного розчину. Товщина шару – 20-50 сантиметрів, краще близько 30. Товстий цементний шар дозволить вирівняти газобетон.

Спочатку треба викласти кути, потім протягнути шнур, яким перевірятиметься висота ряду, і лише потім викладати стіну. Газоблоки попередньо треба трохи змочити водою. До речі, вертикальні шви доведеться промазати — тільки для цього потрібний не цемент, а спеціальний теплий клей. І почекати щонайменше 4 години, щоб цемент схопився.

Перший ряд треба армувати залізною арматурою. Для цього укладені блоки штроблять та заповнюють клеєм. У ньому й треба втопити арматуру. Надалі армується кожний четвертий ряд.

Отвори теж потребують армування (зокрема знизу), а перемички доведеться вкласти цілий арматурний каркас. Такий самий каркас має стати основою замкнутого армопояса під перекриттями та мауерлатом.

Всі ряди, крім першого, укладаються на теплий клей. Дотримуватись перев’язки швів обов’язково.

Поради

Не будуйте навмання — знайти проект на dom4m . І не плутайте несучі та ненесучі стіни. Перші з’єднуються між собою жорсткими зв’язками (перев’язування блоків), другі гнучкими (металевими кріпленнями). У проекті таке вказується обов’язково.

Як перекриття найкраще підходить готова газобетонна плита. Альтернатива – пустотні залізобетонні плити перекриття. Але газобетон краще.

Газоблоки потрібно зберігати дуже дбайливо, уникаючи потрапляння води. Ідеальний варіант – закрите приміщення з низьким рівнем вологості. Готові ділянки стінок треба захищати від опадів.

Для прокладання комунікацій можна використовувати штроборіз.

Щоб ряд газоблоків був ідеально рівним, знадобиться будівельна тертка. Їй треба трохи зашліфувати всю поверхню ряду. Це усуне перепад висот і покращить зчеплення з клеєм. Перед подальшим монтажем залишиться лише струсити пил.

No Comments

Post A Comment